Współpracownicy

Zdając sobie sprawę z konieczności kompleksowego świadczenia usług, kancelaria współpracuje z wybitnymi, doświadczonymi prawnikami.

Profesor WSAP Doktor nauk prawnych Wiesław Opalski
Wieloletni wykładowca Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, kierownik studiów zaocznych i administracyjnych na tym Wydziale. Specjalność naukowa – prawo cywilne i handlowe, obecnie Rektor Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce. Wieloletni Redaktor naczelny Przeglądu Prawa Handlowego.

Zainteresowania: prawo własności (monografia – „Mienie ogólno-narodowe w świetle prawa cywilnego PWN 1975), prawo spółek handlowych – (współautorstwo Komentarza do Kodeksu Spółek Handlowych Warszawa 2001 r., fragment podręcznika „Prawo handlowe w zarysie” pod redakcją J. Okolskiego), prawo wekslowe (Komentarz do prawa wekslowego i czekowego, Warszawa 1999r.) i prawo upadłościowe (komentarz). Wykładowca na podyplomowych studiach Master of Business Administration m. in. na MBA organizowanych przez Uniwersytet Warszawski i University of Illinois. Radca prawny i adwokat – prowadzi działalność zawodową w ramach własnej kancelarii, Arbiter w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej i Sądzie Polubownym przy związku Banków Polskich.

Adwokat Elżbieta Opalska
Z powodzeniem praktykuje i wspiera swoich klientów w Warszawie od ponad trzydziestu lat, w obszarze zainteresowań adwokat Elżbiety Opalskiej znajdują się przede wszystkim prawo cywilne i postępowanie cywilne, prawo rodzinne i opiekuńcze (w tym rozwody, władza rodzicielska, sprawy prowadzone w trybie konwencji haskiej dotyczącej uprowadzenia dziecka) prawo spadkowe. Prowadziła wiele medialnych procesów, wpisana na listy adwokatów przy Ambasadzie Stanów Zjednoczonych i Ambasadzie Królestwa Niderlandów.

Kancelaria Prawna Wodzicka Opalski Radcowie Prawni Spółka Partnerska
Specjalizująca się w kompleksowej obsłudze podmiotów gospodarczych, w szczególności w zakresie prawa nieruchomości, prawa budowlanego, ochrony zabytków, prawa spółek, prawa nowych technologii i prawa telekomunikacyjnego. Radca Prawny i Syndyk Wojciech Opalski zajmuje się obsługą projektów deweloperskich, prowadzi audyty stanu prawnego nieruchomości oraz postępowania administracyjne z zakresu prawa budowlanego wraz z zagadnieniami ochrony zabytków. Doświadczenie Wojciecha Opalskiego obejmuje zastępstwo w postępowaniach sądowych, ze szczególnym uwzględnieniem sporów na tle inwestycji budowlanych. Jest wpisany na listę arbitrów Sądu Arbitrażowego przy Izbie Gospodarczej Gazownictwa. Pełnił funkcję członka rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa, m.in. Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A. i Elektrociepłowni Kraków S.A.
Skontaktuj się z nami →